Altıntel Liman Ve Terminal İşletmeleri Altıntel Liman Ve Terminal İşletmeleri Altıntel Liman Ve Terminal İşletmeleri Altıntel Liman Ve Terminal İşletmeleri

Hakkımızda

Tarihçe

 ALTINTEL LİMAN ve TERMİNAL İŞLETMELERİ A.Ş

Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş  Kocaeli, Dilovası ilçesine   bağlı   Diliskelesi mevkiinde yerleşik bulunan Liman Tesisleri ve bağlantılı Sıvı Kimyasal Madde depolama amaçlı Tank İşletmesi 1983 yılında kurulmaya başlanmış ve 1985 yılında işletmeye açılmıştır. Yıllar geçtikçe ilave kapasiteler ve tevsi çalışmaları ile Liman ve İşletme bugünkü durumuna gelmiştir.
 
İskelemizin uzunluğu 250 metre olup yapımı Ocak 1988`de tamamlanmıştır
 
Sıvı kimyasal hammadde ve petrol ürünleri depolama terminalimizin toplam kapasitesi 56.000 molup ek olarak 3.000 m3 su depolama kapasitesi mevcuttur. 53 adet tankımızın en küçüğü 300 m3, en büyüğü ise 1560 m3’dür. 
Diğer taraftan işletme, Gebze Gümrük Müdürlüğü denetiminde olan Liman sahasında yaklaşık 3,5 dönüm Açık Antrepo, tesis içinde yaklaşık 200 m2 alana sahip Kapalı Antreposu ile üçüncü şahıslara hizmet verebilmektedir.

Altıntel Melamin Sanayi A.Ş olarak hizmete başlamış olan liman ve tesis, 27 Mayıs 2008 tarihinde ARKEM Kimya tarafından satın alınmış ve bugün, Altıntel Liman ve Terminal İşletmeleri A.Ş unvanıyla hizmetlerine devam etmektedir.
 
Altintel_Liman_Kasim_1987